ÅTERFÖRSÄLJARE PELLVAC



Visa Återförsäljare Pellvac på en större karta

 

SVERIGE (efter ort)

PW Teknik AB
Peter Wallin
Alevägen 9, 441 39 Alingsås
pw.teknik@telia.com
Tel: 0708-78 88 07

MRE Service
Börje Malmborg
Kärrhult 1, 333 92 Broaryd
mre@broaryd.se
Tel: 070-534 6005

SGA Försäljning AB
Tommy Andersson
Gårdsfogdevägen 6
168 66 Bromma
sga@telia.com
Tel: 08-29 30 00

Mälarträ i Enköping AB
Hans Thorell
Kvartsgatan 12
749 40 Enköping
hans@malartra.se
Tel: 0171-414550

JML Industri & Miljöteknik
Mats Johansson
Storbrovägen 12
682 33 Filipstad
info@jmlindustrimiljo.se
Tel: 070-559 34 59

Pelletscenter Skåne
Bill Ragsdale
Finja 9065, 281 93 Finja
billr@telia.com
Tel: 0709-82 93 68

Eldkraft (Ace Stepanovski)
Backagården
Pl 9101, 281 93 Finja
Email: info@eldkraft.se
Tel: 070-88 322 70

Industriprodukter
Andreas Karlsson
Metallvägen 29
982 38 Gällivare
Email: andreas.ip@telia.com
Tel: 0970-128 10

Gnosjö Maskin & Verktyg AB
Daniel Nyström
Lidsjövägen 3
385 32 Gnosjö
daniel.nystrom@gnosjomaskin.se
Tel: 0370-332 360

Industriprodukter i Gällivare AB
Metallvägen 29
982 38 Gällivare
Tel: 0607-1023

Nordanstigs Energiteknik AB
Marcus Nordin
Karlbergsvägen 4
820 75 Harmånger
nordanstigsenergiteknik@telia.com
Tel: 070-291 9745

Mathssons Svets & Smide
Thomas Mathsson
Libben arve 661
623 41 Havdhem Gotland
info@mathssonssvets.se
Tel 0498-481040

Hjo VärmeTeknik AB
Industrigatan 30
544 50 Hjo
dan@hjovarmeteknik.se
Tel: 0503-100 46

Ahlsell AB
Ronny Mill
Mickelsvägen 5
824 34 Hudiksvall
ronny.mill@ahlsell.se
Tel: 0767-772 64 20

Polvision AB
c/o Nordic Transactions AB
Stationsvägen 10
922 73 Hällnäs
orjan@nordtrans.se
Tel. 0933 - 12 05 05
Mobil. 070-389 99 06

Jonas Pellets
Jonas Henriksson
Bockaliden 4
434 37 Karlshamn
Email: info@jonaspellets.se
Tel: 0708-192 632

Jannebergs Kvarn
Joakim Santesson
Jannebergsvägen 6
374 32 Karlshamn
info@jannebergskvarn.se

Energi & Bygg i Ådalen AB
Ralf Norberg
Sågvägen 30, 872 32 Kramfors
Email: ralph@energiobygg.nu
Tel: 070-220 7883

Löhr Montage AB
Lennart Löhr
V. Storgatan 46, 260 60 Kvidinge
Email: lennart@lohr.se
Tel: 0435-20 000

Pelltec AB
Börje Andersson
Karlsrovägen 6, 341 31 Ljungby
Email: info@pelltec.se
Tel: 0372-22540

EkoEnergi AB
Oskar Scholtz
Höjehus, 234 35 Lomma
Email: info@ekoenergi.se
Tel: 040-54 46 30

Avena Energi, Ideon
Peter Hermansson
Scheelevägen 17, 223 70 Lund
peter.hermansson@avenaenergi.se
Tel: 0707-233 610

Järnia Markaryds Järn
Christoffer
Kronobergsgatan 1
284 37 Markaryd
mail@markarydsjarn.se
Tel: 0433-712 90

Motala Pelletsvärme
Dag Åstrand
Bokmalsvägen 8
591 36 Motala
d.astrand@telia.com
Tel: 070-649 88 44

Batteri & Värmeteknik i Uppland AB
Jan Berglund
Anderssvedjavägen 49
761 75 Norrtälje
jan@batteriteknik.se
www.batteriovarmeteknik.se
Tel: 0176-23 53 80
Mobil: 070-413 15 44


 

Överbo Maskin AB
Stefan Holmgren
Överbo, Tunaberg
611 95 Nyköping
Tel: 0155-57376 (Arbete)
Mobil: 070-6351376
Email: overbogard@telia.com

Biovärme Sverige AB
Andreas Palovaara
Björkforsvägen 29
952 72 Sangis
andreas@biovarmesverige.nu
Tel: 070-360 7561

LT Energiteknik AB (Kimmo Virtanen)
Stålvägen 9, 931 36 Skellefteå
Email: kimmo@energiteknik.net
Tel: 010-4924000

Rockelstad Bygg och Maskin
Rockelstad Säteri
640 34 Sparreholm
info@bygg-maskin.se
Tel. Fredrik: 070 - 565 12 02

Södermalms Olje & Värme AB
Anders Fredriksson
Oljevägen 6, 852 29 Sundsvall
Email: info@sodermalms.se
Tel: 070-334 37 60

Energiknippet i Södertälje AB
Sören Gestlöf
Orrdalsvägen 8
152 52 Södertälje
energiknippet@bredband.net
Tel: 0707-92 25 56

Baltic Suntech AB
Paula Ode
Ullstorp 1343
273 94 Tomelilla
paula.ode@balticsuntech.se

Ahlsell Trollhättan
Per-Olof Helmström
Grafitvägen 26
461 38 Trollhättan
per-olof.helmstrom@ahlsell.se

Laitis Handels AB
Nils-Erik Lind
Björnvägen 11
906 40 Umeå
Email: nel@laitis.se
Tel: 090-70 64 05

Votab Varbergs Oljeteknik AB
Sten Persson
Susvindsgatan 5
432 32 Varberg
Email: info@votab.se
Tel: 0340-64 68 00

Energi Ekonomi
Thomas Torstensson
Kärreberg, 310 58 Vessigebro
energiekonomi@gmail.com
Tel: 0346-200 85

Biovärmesystem i Småland AB
Simon Engdahl
Norra Karstorp
574 94 Vetlanda
Email: simon@engdahl.se
Tel: 070-631 44 29

Vingåkers Järn AB
Jörgen Andersson
Köpmangatan 14, 643 30 Vingåker
Email: jarnhandel@telia.com
Tel: 0151-10431

Forco Pelletsvärme  & VVS
Box 998, 162 12 Vällingby
Email: forcovvs@gmail.com
Tel: 08-7599101
Mobil: 070-375 9101

Tpcable AB
Östby 303
66291 Åmål
Evert Persson: 0767-774328

Berts Pelletsvärme
Bert Henriksson
Getingvägen 4
796 31 Älvdalen
Tel: 073-062 9005

Nya Byggvaruhuset i Älvdalen AB
Tommy Persson
Andvägen 13
79630 Älvdalen
Email: tommy@byggv.se
Tel: 0251- 59 73 30

Veosol Teknik KB
Boställsvägen 4
702 27 Örebro
Email: info@veosol.com
Tel: 019-28 03 50


NORGE

Komplett Oppvarmning
Svein Mathisen
Husebyveien 40
3280 Tjodalyng, Norge
post@komplettoppvarmning.no
Tel:  0047-33199553

 

FINLAND

Wifotek OY
Mauritz Ketola
Ravasvägen 3
68810 Ytteresse, Finland
Mauritz.ketola@mauritzcon.com

 

DANMARK

Kemax ApS
Henrik Sindahl
Praestoevej 153
DK-4640 Faxe, Danmark
Email: info@pillestoker.dk
Web: pillestoker.dk/askesuger/
Tel: 0045 56 39 02 50

 

TYSKLAND

Elektro Schreistetter GmbH
Michael Schreistetter
Glandergasse 5
852 83 Wolnzach, Germany
Email: MSchreistetter@t-online.de
Tel. 0049- (0)172-6306981

 

Släppar du fortfarande på Pelletssäckar?

Missa inte vår film om pelletshantering. Här kan du få tips och uppslag.
 

PELLVAC AB
Box 50
287 21 Strömsnäsbruk

Tel 1. 0703 - 20 22 91
Tel 2. 0708 - 75 43 14

Email: info@pellvac.com


Pellvac - member of Pellsam